Forma wtryskowa- obudowa w maszynie

Forma wtryskowa dla detalu, który służy jako część techniczna używana w maszynie. Jest to część obudowy.


Forma.

Kanały zimne
Ilość gniazd 1
Tworzywo ABS
Stal stempla i matrycy 718

 Waga detalu: 270 g

Standardowe zlecenie na standardową formę wtryskową. Jedno z wielu jakich się podejmujemy. Takich form robimy najwięcej i takie są najbardziej opłacalne w imporcie z Chin. Różnica w cenie pomiędzy Chinami i Polską jest kolosalna.

Koszt wykonania formy wtryskowej – 3 600 USD
Transport do Polski – 2600 zł
Cło – 1,7%; liczone od sumy: (wartość formy+ wartość transportu)

Wycena form oraz transportu- na czas realizacji zlecenia.

Żadnych dodatkowych kosztów!

Formy wtryskowe – w jaki sposób powstają?

Pozostaje zastanowić się nad tym w jaki konkretnie sposób powstaje omawiana forma wtryskowa. Osoby ze sporym doświadczeniem wiedzą na temat tego procesu praktycznie wszystko i nie jest to dla nich zbyt skomplikowane. Problem występuje w tych zakładach, w których nigdy wcześniej nie korzystało się z form wtryskowych.

Formowanie wtryskowe to nic innego, jak wtryskiwanie płynnego materiału do przygotowanego wcześniej gniazda. Następnie czeka się na jego zastygnięcie, na skutek czego powstaje tzw. wypraska. Uzyskany element należy wyjąć i pozbyć się z gniazda wszelkich pozostałości. Przed przystąpieniem do formowania wtryskowego należy jednak przeanalizować to jakie materiały mogą być poddawane przetwarzaniu. Nie obejdzie się bez specjalistycznych konsultacji technologicznych. Istotną rolę pełni nie tylko dobór materiału, ale też samej formy. Później przechodzi się do opracowania dokumentacji technicznej i wykonywania próbnych form wtryskowych. W ten sposób dopasowuje się parametry wykorzystywanej maszyny, tak aby nie dochodziło do żadnych błędów produkcyjnych i wad konstrukcyjnych.