Krok po kroku

ETAP PIERWSZYUzgodnienie warunków współpracy, poznanie szczegółów projektu i wycena. Oferujemy dwa warianty wyceny:

Wariant I – Wycena ostateczna

Klient dostarcza nam projekt 3D, rysunek techniczny 2D lub dwa jednocześnie. Dodatkowo ustalamy:

 • ilu gniazdowa ma być forma,
 • twardość stali, z której ma być wykonana forma lub ile wyprasek planuje produkować np. w ciągu roku używania formy (wtedy doradzamy z zakresu doboru twardości stempla i matrycy),
 • czy forma ma być gorąco- czy zimnokanałowa,
 • jakie tolerancje są akceptowalne,
 • jakie ma być wykończenie powierzchni (matowe, wysoki połysk),
 • jaki tworzywo będzie wtryskiwane.

W przypadku dostarczenia nam wysokiej jakości projektu, ukończenie formy jest dużo szybsze. Pierwsza wycena jest ostateczna i stanowi ofertę handlową.

Ile trwa wycena?

Wariant II – Wycena wstępna/orientacyjna

Istnieje możliwość orientacyjnej wyceny formy na podstawie kilku zdjęć, wagi i wymiarów gotowego detalu. Jednak dopiero po wysłaniu do nas próbki kurierem jesteśmy w stanie sporządzić pełną wycenę stanowiąca ofertę handlową. Zwykle po potwierdzeniu próbek wycena się nie zmienia, lecz potrzebujemy ich w celu potwierdzenia np. materiału wykonania (w przypadku, kiedy klient nie wie z jaskiego tworzywa próbka jest zrobiona), oraz poznania szczegółów które nie zawsze widoczne będą na zdjęciu.

Jeśli umawiamy się na wykonanie formy, skanujemy próbkę skanerem 3D, a na podstawie skanu wykonujemy projekt 3D w programie komputerowym. Możemy wykonać produkt identyczny lub ze zmianami wprowadzonymi na życzenie klienta. Po pełnej akceptacji projektu 3D zaczynamy produkować formę.

Ile trwa wycena?
 • Wycena ze zdjęć, wagi oraz wymiarów elementu trwa również od 2 do 3 dni roboczych, jednak jest to wycena orientacyjna (zwykle przedział 80%-120% ceny finalnej)
 • Cenę finalną podamy 2-3 dni po dostarczeniu do Chin przesyłki z próbkami wyprasek.
ETAP DRUGIAkceptacja ceny, ustalenie szczegółów, wpłata zaliczki, projekt i wykonanie formy.

Klient wpłaca zaliczkę, a po jej zaksięgowaniu projektujemy i wykonujemy formę wtryskową.

Ile to trwa?
 • W większości przypadków od momentu wpłynięcia zaliczki do wyprodukowania pierwszych próbnych wyprasek tzw. T0 mija od 4 do 6 tygodni (w zależności od obłożenia fabryki oraz skomplikowania formy).
 • Jeśli produkujemy formę nie z gotowego projektu, lecz na wzór próbki, trzeba doliczyć 1-2 tygodnie na skan 3D i wykonanie modelu 3D na podstawie wysłanej próbki.
ETAP TRZECIT1 pierwsza próbka

Wykonujemy próbki „T1”, które są produktem wstępnym wykonanym według projektu. Oceniamy jego jakość, wykonujemy pomiary, sprawdzamy czy spełnione są założenia zawarte w projekcie. Na tym etapie są możliwe do wprowadzenia ostateczne korekty.

W przypadku gotowego projektu, próbka „T1” zwykle jest ostateczna, jednak w przypadku inżynierii odwrotnej z wysłanej próbki, praktycznie zawsze potrzebne są dodatkowe „szlify”.

Ile to trwa?
 • Próbka „T1” wykonywana jest od razu po zakończeniu produkcji formy w etapie drugim.
 • Wysyłamy Wam zdjęcia, filmy gotowego wyrobu w w razie potrzeby wypraskę kurierem DHL (dostawa do Europy 4-6 dni)
ETAP CZWARTYT2 - ostateczna wersja

Jeśli w poprzednim etapie klient dostarczył wysokiej jakości projekt, wszystko było jak należy i klient zaakceptował próbkę, etap ten jest nie potrzebny. Jednak jeśli jest jeszcze coś do zrobienia  to wykańczamy finalnie powierzchnie wypraski, dopracowujemy wszystko w najdokładniejszym szczególe, tak by produkcja formy wtryskowej była w pełni zakończona. Wykonujemy próbkę T2 do ostatecznej akceptacji.

WAŻNE !

Nawet jeśli czegoś nie zauważyliście, nie dopracowaliście, nie przemyśleliście w swoim projekcie a trzeba to poprawić, robimy to teraz. Jeśli zmiany nie są duże i nie wymagają poważnych ingerencji w konstrukcję formy zrobimy je dla Was NIEODPŁATNIE.

Ile to trwa?
 • Jeśli etap czwarty jest wymagany trwa w przedziale 7-10 dni
 • następnie kurierem DHL (4-7dni roboczych), dostarczamy gotową próbkę wypraski pod wskazany adres
ETAP PIĄTYDostawa pod wskazany adres lub produkcja wyprasek w Chinach

Gotowa forma wtryskowa i co dalej?

Wariant 1 – forma dostarczana jest do kraju docelowego

Po pełnej akceptacji produktu i wpłacie pozostałej kwoty kwoty, zabezpieczamy formę, organizujemy transport i eksportujemy formę wtryskową do dowolnego miejsca na świecie. Ponadto nadzorujemy odprawę celną w kraju docelowym, a po zwolnieniu celnym towar dostarczany jest do klienta pod wskazany adres. Nadzorujemy cały import formy, a Wy nic nie dopłacacie za naszą obsługę.

Ile to trwa ?
 • Czas dostawy zależy od środka transportu i trwa od 5 do 35 dni
 • Im szybsza dostawa, tym będzie droższa, lecz czasami sytuacja wymaga ekspresowego działania.

Wariant 2 – forma zostaje w Chinach

Jeśli forma wtryskowa zostaje na miejscu w Chinach, to przystępujemy do produkcji dowolnej ilość wyprasek, które następnie wysyłamy do dowolnego kraju na świecie. W pełni zajmujemy się formalnościami związanymi z transportem i odprawą towaru. Klient dostają go pod wskazanym adresem  w kraju docelowym.

Ile to trwa ?
 • Czas produkcji zależy od ilości wyprasek możliwych do wyprodukowania z danej formy wtryskowej w określonym czasie
 • A czas dostawy do środka transportu jaki wybierzemy
WAŻNE !!!

Jeśli forma zostaje w Chinach płacicie za nią cenę netto 0% VAT,  Co więcej narzędziownia wiedząc, że będzie produkowała wypraski, formę wycenia ok. 30% taniej niż w przypadku gdy ją zabieracie.

Skontaktuj z nami, a przedstawimy Tobie szczegółową ofertę handlową