10 powodów

01

Cena

W Polsce, a tym bardziej w innych krajach europejskich, gdzie usługi są droższe niż w Chinach, koszt roboczogodziny pracy inżyniera, ślusarza, operatora maszyny i innych pracowników fabryki jest zdecydowanie wyższy. Również uwarunkowania prawne i podatkowe w Europie i USA, czy też innych krajach najbardziej rozwiniętych, są bardziej restrykcyjne. W Chinach koszt materiałów, maszyn, stali, tworzywa sztucznego jest niższy, co wpływa na niższą cenę form wtryskowych i wyprasek. Ponadto w chińskich fabrykach wytwarza się miesięcznie bardzo dużo form, przez co koszty stałe fabryki w przeliczeniu na jedną formę są zdecydowanie niższe niż w Europie/USA.

02

Doświadczenie

Fabryki form wtryskowych w Chinach nie wyglądają tak jak w Europie. Są przede wszystkim zdecydowanie większe. Zatrudniają minimum kilkudziesięciu pracowników, a zdarza się, że kilkuset. Mali producenci wykonują miesięcznie od 50 do 100 form, średni do 200-300, a najwięksi dochodzą do 1000. Za ilością idzie doświadczenie, a za doświadczeniem idzie jakość. Zakładam, że w Polsce nie ma narzędziowni, która wykonuje powyżej 100-200 form miesięcznie, a w Chinach jest to standard.

03

Termin realizacji

Od momentu wyceny do pierwszych wyprasek T0 mija od 4 (standardowe zamówienia) do 6 tygodni (bardzo skomplikowane formy). Po akceptacjach i dopracowaniu wszystkiego forma jest gotowa do wysyłki (ok. 6-8 tyg. od opłacenia zaliczki). Nieważne czy zamawiacie jedną, dwie czy dziesięć form za jednym razem. Fabryki w Chinach i tak produkują jednocześnie kilkadziesiąt, a w przypadku największych nawet kilkaset form. Takie zlecenia są dla nich całkowicie normalne i nie wpływają na termin realizacji ani na jakość narzędzia.

04

Zaawansowanie technologiczne

Firmy z Chin mają pieniądze. I to naprawdę duże pieniądze. Dla firmy, która produkuje kilkaset form miesięcznie, zakup elektrodrążarki za kilkaset tysięcy Euro nie stanowi problemu. Chińczycy inwestują w swoje parki maszynowe olbrzymie pieniądze, przez co są w stanie wykonać bardzo zaawansowane technologicznie formy. I to takie, których nie podjęły by się najlepsze europejskie narzędziownie argumentując, iż są technicznie nie do wykonania. Z pełną świadomością tych słów mogę powiedzieć, że w 8 na 10 przypadków produkcja formy wtryskowej “niemożliwej do wykonania formy” jest w Chinach możliwa. Wielokrotnie klienci w Polsce szukali wykonawcy długi czas, a u nas wycena przyszła na drugi dzień i projekt niczym nie zaskoczył naszych inżynierów.

05

Współpraca z najlepszymi

Większość gigantów technologicznych, z każdej możliwej branży, produkuje w Chinach. Nie ma domu/biura/firmy w Europie, USA gdzie nie ma minimum kilkuset oznaczeń „Made in China”.  Do większości produktów potrzebne są formy wtryskowe. Firmy takie jak Samsung, Apple, Sony, Microsoft, które produkują w Chinach najwyższej jakości produkty, nie importują form wtryskowych z Europy czy USA. Robią je w Chinach w ogólnodostępnych fabrykach na podstawie podpisanych umów. Przykładowo nasz główny partner robi formy wtryskowe dla podwykonawców Xiaomi, Shneider Electric oraz Samsunga.

06

Dyskrecja

Być może jakiegoś powodu nie chcecie, aby ujawniać informacje związane z produkcją form oraz detali, jakie dla Was wykonujemy. W takim wypadku zapewniamy 100% dyskrecji na każdym etapie produkcji formy lub całego detalu. To Wy decydujecie, na ile jawna ma być nasza współpraca, a my oraz nasi partnerzy się do tego stosujemy.

07

Przetwórstwo tworzyw sztucznych

Każda fabryka, z którą współpracujemy, zajmuje się też przetwórstwem tworzyw sztucznych. Jeśli nie macie wtryskarki, to nie musicie importować formy i zlecać drogiej produkcji w Polsce. Możemy dla Was wykonać wszystkie wypraski, zabezpieczyć, zapakować i importować do Europy a potem po odprawie celnej dostarczyć pod wskazany adres. W 80% przypadków koszt finalny detalu wykonanego w Chinach i importowanego do Europy będzie mniejszy niż wykonanie go u podwykonawcy w Europie. Generalnie koszt zawsze jest niższy, jedynie transport małych ilości dużych wyprasek może zbyt mocno zawyżyć cenę.

WAŻNE !!!  Jeśli forma zostaje w Chinach płacicie za nią cenę netto 0% VAT,  Co więcej narzędziownia wiedząc, że będzie produkowała wypraski, formę wycenia ok. 30% taniej niż w przypadku gdy ją zabieracie z fabryki.

08

Import

Jeśli nie importowaliście nigdy z Chin, to zakup formy może być dla Was kłopotliwy. Głównie dlatego, że nie znacie ogólnych prawideł rządzących importem z tego kraju. My zaś zajmujemy się nim na co dzień. Każda zakupiona u nas forma jest przez nas importowana, odprawiana celnie i dostarczana do Waszej siedziby, niezależnie od kraju przeznaczenia. W przypadku większych zamówień transport jest gratis. W przypadku mniejszych jest on dodatkowo płatny, jednak koszt importu jednej formy zwykle nie przekracza 1500-2500zł od fabryki w Chinach do drzwi Waszego magazynu(wliczając wszystko). Nie jest to dużo biorąc pod uwagę, ile można zaoszczędzić na formie kupowanej za naszym pośrednictwem.

09

Gwarancja

Dajemy 100% gwarancji na nasze produkty. Jeśli podpisujecie umowę z Fullbax Sp.z o.o., to forma musi całkowicie spełniać Wasze założenia projektowe. Jeśli tolerancja błędu przekracza ustalone – zwrócimy pieniądze. Jeśli ma być lustrzane wykończenie powierzchni, a nie jest – zwrócimy pieniądze. Jeśli forma ma mieć określoną twardość HRC, a będzie miała mniejszą – zwrócimy pieniądze.   Dajemy pełną gwarancję na formę wtryskową od A do Z.

10

Jakość

Nie wierzcie ludziom, którzy mówią Wam, że formy z Chin to przysłowiowa „chińszczyzna”, na której stracicie. Takie rzeczy opowiadają narzędziownie z Europy, które wiedzą, że nie są w stanie wygrać z Chinami pod żadnym względem. Takie bajki rozpowiadają też przysłowiowi „Janusze biznesu”. Np. chcieli robić obudowę do skomplikowanego urządzenia medycznego, a formę zamówili w fabryce, która wcześniej zrobiła co najwyżej wiaderka na śledzie w occie. Dlaczego? Bo wybrał przesadnie tanią ofertę. Jakość form chińskich nie odbiega niczym od form robionych w Europie, gwarantujemy Wam to !